Przedmiot ochronny – Jelwek mini-przyłbica


Czas pandemii jest wyjątkowo ciężkim okresem dla nas wszystkich, wzmożone restrykcje, coraz większa ilość zachorowań, oraz strach przed wirusem, sprawia, że w tym okresie należy zadbać o bezpieczeństwo nas wszystkich.

Koronawirus podobnie jak i wirus grypy, może być roznoszony drogą kropelkową. Wirusy zawarte w kroplach aerozolu mogą być wyrzucane drogą kropelkową przez osoby zarażone podczas kichania, kaszlu, a także wraz ze śliną. Naukowcy twierdzą, że wirusy mogą znajdować się w najmniejszych aerozolach emitowanych na zewnątrz podczas śpiewania, rozmowy, wysiłku fizycznego oraz wydechu. SARS-CoV-2 jest niebezpieczny dla zdrowia i życia ludzi, narażeni są głównie osoby starsze, osoby z chorobami współistniejącymi, o obniżonej odporności oraz wszyscy, którzy nie przestrzegają zasad pandemicznych wytyczonych przez WHO oraz instytucje rządowe. Ochrona życia i zdrowia jest elementem którego nie może zostać zbagatelizować w obliczu zagrożenia jakim jest pandemia kornawirusa.

Chcąc się przed nimi chronić, warto postawić na sprawdzone produkty zabezpieczające. Takim produktami głównie są rękawiczki ochronne, przyłbice jak i maseczki.  Zabezpieczenia, które stosujemy albo zamierzamy stosować powinny w pierwszej kolejności nas chronić oraz sprawić, że korzystanie z tych rzeczy będzie dla nas komfortowe w życiu prywatnym jak i zawodowym. Każdy z nas przechodził przez etap wzmożonej ochrony pandemicznej w okresie wiosennym i jesteśmy świadomi konieczności stosowania rzeczy ochronnych takich jak np. maseczki, ale czy korzystanie z maseczek jest wygodne i bezpieczne? Co z osobami, które mają problemy z oddychaniem, już teraz rząd rozważa zmianę przepisów, gdzie osoby z trudnościami w oddychaniu powinny zamiast maseczek stosować przyłbice.
Następnym problem w korzystaniu z maseczek jest ich koszt użytkowania, maseczki jednorazowe powinny być prane po każdym użyciu, ponieważ gromadzi się wewnątrz niej mnóstwo bakterii i wirusów. Kupowanie większej ilości maseczek w celu codziennego użytkowania wiąże się z dodatkowymi kosztami a zakup maseczki wielokrotnego użytku wiąże się z relatywnie dużym kosztem. Rozwiązaniem tej sytuacji może być zakup przyłbicy.

Przyłbice ochronne

Produkt w ostatnich miesiącach cieszy się rosnącym zainteresowaniem, choć nie jest to nowy produkt. Przyłbica ochronna to osłona z lekkiego tworzywa, dzięki specjalnemu wyprofilowaniu, dostosowuje się do kształtu twarzy. Produkt jest odporny na działanie środków i płynów dezynfekujących, ułatwia oddychanie, polecany jest przy częstym kontakcie z klientem. Przyłbice charakteryzują się też duża wytrzymałością mechaniczną oraz łatwością w dezynfekcji. Firma Jelwek, zajmująca się świadczeniem technologii przyrostowej (inaczej druk 3D) wyszła naprzeciw potrzebom społeczeństwa w czasie zwiększonej zachorowalności. Przeorganizowaliśmy naszą produkcje w taki sposób, żeby wytwarzać dziennie znacznie więcej produktu, który jest potrzebny na rynku.

Zalety przyłbicy:

– wygodna w noszeniu, nie posiada gumki, która utrudnia całodniowe użytkowanie,

– przyłbice można poddać recyklingowi (ochrona środowiska),

– łatwość w oddychaniu,

– nie przysłania widoku,

– wielokrotnego użytku,

– lekka konstrukcja oraz przezroczysta szybka.